Akumulační krbová kamna, to je dokonalá tepelná pohoda bez přetápění interiéru v kompaktním provedení. K tomu zdravé a velice příjemné sálavé teplo, podobné, jako od Slunce. Ideální jsou do nízkoenergetických a pasivních domů pro svůj optimální tepelný výkon, dlouhotrvající pohled do plamenů bez přetápění interiéru a pohodlné topení s dlouhými přikládacími intervaly až 12 hodin.

Tento typ kamen v sobě spojuje výhody klasických těžkých kachlových kamen a teplovzdušných krbových kamen. Prosklení přikládacích dvířek umožňuje pohled do plamenů a rychlejší prohřátí interiéru po zatopení. Akumulační hmota, skrz kterou pak odchází spaliny do komína, dokáže sálat vyrobené teplo postupně i dlouhou dobu poté, co už se do kamen nepřikládá.

Akumulační krbová kamna se vyrábí ve dvou základních provedeních.

  1. Krbová kamna s akumulační masou jsou v podstatě běžná teplovzdušná kamna s přidanými akumulačními tvarovkami kolem pláště kamen, které absorbují a následně 2-5 hodin sálají část tepla, které v kamnech vzniká.
  2. Krbová kamna s akumulačním tahem jsou konstrukčně řešena tak, že horké spaliny prochází akumulačním tahovým systémem uvnitř kamen. Taková kamna jsou pak výrazně těžší a mají daleko lepší akumulační schopnosti, než kamna s přidanou akumulační masou. Zdravé sálavé teplo pak uvolňují i deset a více hodin po posledním přiložení.
1. Poptávka
Popište nám stručně svoji představu o Vašem novém topidle. Pokud budeme potřebovat něco doplnit, ozveme se Vám obratem. Zakázky realizujeme po celé ČR.
2. Návrh řešení
Na základě Vašich požadavků Vám navrhneme možná řešení, včetně orientační ceny.
3. Projekt
Po odsouhlasení řešení Vám zpracujeme projekt, vizualizaci ve 3D a připravíme detailní rozpočet a smlouvu o dílo.
4. Realizace
V dohodnutém termínu vše profesionálně zrealizujeme. Jsme vyučeni v oboru kamnářství, jsme členy Cechu kamnářů ČR, máme za sebou mnoho let praxe v oboru a pravidelně se školíme.
5. Servis a údržba
Ani po dokončení realizace naše práce nekončí. Na hotová kamna a krby poskytujeme záruční i pozáruční servis a provádíme potřebnou údržbu.
Poptejte realizaci!
Ať už jste ve fázi dokončovaní stavby, rekonstruujete, nebo vše zatím jen připravujete a promýšlíte, ozvěte se nám. Čím dříve se vyřeší všechny technické detaily a návaznosti stavby krbu, nebo kamen na další konstrukci domu, tím lépe.

Na trhu je k dispozici mnoho různých značek a tolik možností výběru, že pro běžného člověka je velmi těžké se v tom všem zorientovat. Pojďme na to jinak. V našem specializovaném e-shopu najdete výběr jen těch nejzajímavějších topidel a doplňků.  Nejsme jen prodejci, jsme hlavně kamnáři. S výběrem vám tedy odborně poradíme a pokud budete chtít, rádi vám kamna osobně přivezeme a nainstalujeme kdekoliv v ČR. Všechny produkty, které zde nabízíme, pochází od renomovaných evropských výrobců. Většinu z nich jsme osobně vyzkoušeli – ať už při montáži u našich zákazníků, nebo alespoň na školení výrobců –  a za jejich kvalitu a užitnou hodnotu dáme “ruku do ohně".  Tak nekupujte zajíce v pytli, nebo v nějakém hobbymarketu a dejte raději na doporučení profíků… 

Kontaktujte nás

Jsme rodinná kamnářská firma z Vysočiny. Krby a kamna stavíme po celé České republice.

Rádi se Vám budeme kdykoliv věnovat. Kontaktujte nás telefonicky, e-mailem, nebo prostřednictvím formuláře.

Po dohodě se můžeme sejít k nezávazné konzultaci v našem showroomu v Jiřicích u Humpolce, nebo kdekoliv v ČR, třeba přímo v místě zamýšlené realizace Vašich kamen, nebo krbu.

Václav Novotný
Kamnář
Showroom, sklad
Jiřice 222, Humpolec, PSČ 39601

Jsme členy Cechu kamnářů České republiky