Krbová kamna akumulační

Nejsme jen prodejci, ale hlavně kamnáři.

Pomůžeme vám vybrat kvalitní krbová kamna a doporučíme vhodné parametry. Zakoupená kamna Vám můžeme odborně nainstalovat kdekoliv v ČR.

POPTAT REALIZACI

Samostatně stojící krbová kamna
 jsou alternativou ke zděným kamnům a krbům. Výhodou je hlavně rychlá instalace, menší nároky na prostor a obvykle i nižší pořizovací náklady.

Akumulační krbová kamna, to je dokonalá tepelná pohoda bez přetápění interiéru v kompaktním provedení. K tomu zdravé a velice příjemné sálavé teplo, podobné, jako od Slunce. Ideální jsou do nízkoenergetických a pasivních domů pro svůj optimální tepelný výkon, dlouhotrvající pohled do plamenů bez přetápění interiéru a pohodlné topení s dlouhými přikládacími intervaly až 12 hodin.

Tento typ kamen v sobě spojuje výhody klasických těžkých kachlových kamen a teplovzdušných krbových kamen. Prosklení přikládacích dvířek umožňuje pohled do plamenů a rychlejší prohřátí interiéru po zatopení. Akumulační hmota, skrz kterou pak odchází spaliny do komína, dokáže sálat vyrobené teplo postupně i dlouhou dobu poté, co už se do kamen nepřikládá.

Akumulační krbová kamna se vyrábí ve dvou základních provedeních.

1. Krbová kamna s akumulační masou jsou v podstatě běžná teplovzdušná kamna s přidanými akumulačními tvarovkami kolem pláště kamen, které absorbují a následně 2-5 hodin sálají část tepla, které v kamnech vzniká.

2. Krbová kamna s akumulačním tahem jsou konstrukčně řešena tak, že horké spaliny prochází akumulačním tahovým systémem uvnitř kamen. Taková kamna jsou pak výrazně těžší a mají daleko lepší akumulační schopnosti, než kamna s přidanou akumulační masou. Zdravé sálavé teplo pak uvolňují i deset a více hodin po posledním přiložení.

Zobrazuji všech 23 výsledků