Grily na dřevěné uhlí Big Green Egg

Neuvěřitelný, skvělý, perfektní…to jsou jen některá slova, která charakterizují keramické multifunkční grily Big Green Egg.

Princip fungování Big Green Egg má své kořeny v daleké historii.  Před více než 3000 lety se ve východní Asii používalo jako tradiční hliněná pec na dřevo. To je místo původu a následného osvojení Japonci, kteří ho s láskou nazývali „kamado“ což v překladu znamená pec nebo krb.
Začátkem minulého století ho v Japonsku objevili američtí vojáci a odvezli domů jako suvenýr. Model se staletou tradicí se v Atlantě (stát Georgia, USA) postupně zdokonaloval pomocí současných vědomostí, výrobních technik a inovativních materiálů. Dokonce revoluční technologie keramiky z NASA přispěla ke vzniku jedinečného zařízení pro venkovní vaření: Big Green Egg.
Již více než 25 let má firma Big Green Egg exkluzivní partnerství s továrnou Dal-Tile v Mexiku, kde není vyráběna žádná jiná kamado značka. Tento špičkový výrobce keramiky je certifikován podle ISO 9001 UL a splňuje tak nejvyšší standardy kvality. Než Big Green Egg opustí továrnu, podstoupí finální, velmi důkladnou inspekci. Jak se Big Green Egg vyrábí se můžete podívat zde.

V čem tedy spočívá tajemství originality a jedinečnosti Big Green Egg ?  

  • Unikátní keramika

Keramika, která se používá při výrobě Big Green Egg, odráží teplo, které vzniká hořením dřevěného uhlí. To vytváří proudění vzduchu, díky němuž jsou ingredience a jídlo výjimečně chutné. Keramika pro Big Green Egg byla částečně vyvinuta v NASA a má výjimečně vysokou kvalitu, vynikající izolační vlastnosti a odolává extrémním teplotám a teplotním výkyvům.

  • Optimální regulace teploty

V Big Green Egg můžete regulovat a udržovat teplotu v rozmezí od 70 do 350 ° C, i když je venkovní teplota hluboko pod bodem mrazu. V důsledku vysoké tepelné izolace keramiky, vnější teploty neovlivňují teplotu uvnitř EGG.
Takže grilování s Big Green Egg již není sezonní záležitostí. Můžete grilovat kdy se vám zachce.

  • Dokonalá cirkulace vzduchu

Teplo odrážející keramika a tvar Big Green Egg umožňují vzduchu uvnitř dokonale cirkulovat. Díky tomu se jídlo vaří rovnoměrně a při požadované teplotě.

  • Ekonomický provoz

Výborná cirkulace vzduchu přináší další výhodu; horký vzduch zůstává uvnitř Big Green Egg, což z něj činí velmi úsporné zařízení. Dřevěné uhlí hoří dlouho a efektivně s minimálním zbytkem popela.

  • Nekonečné možnosti

Kromě grilování, pečení, napařování, wokování a uzení je Big Green Egg jako stvořené i pro pomalé vaření větších kusů masa nebo pomalé dušení jemných ingrediencí, jako jsou mořské plody či rybí filety.

Pomocí keramického convEGGtoru lehce přeměníte Big Green Egg na pec. ConvEGGtor funguje jako tepelný štít, který chrání potraviny před přímým vyzařováním tepla z uhlí. To zabezpečí pomalý proces přípravy jídla.

Pokud navíc použijete kámen na pečení, bez problémů upečete ten nejchutnější chléb a pizzu s autentickou, křupavou kůrkou.

Možnosti přípravy jídla s EGG jsou nekonečné. Vyzkoušejte je všechny a popusťte uzdu fantazii.  I z obyčejných cenově dostupných potravin můžete vykouzlit jídlo, na které jen tak nikdo nezapomene.

  • Doživotní zážitek

Firma Big Green Egg si za svými výrobky 100% stojí. Proto získáte doživotní záruku na materiál a konstrukci všech keramických dílů EGG. Zařízení je vyrobené z výjimečně kvalitní keramiky. Tento materiál má extrémní izolační vlastnosti a v kombinací s různými patentovanými komponenty získává EGG svoji jedinečnost. Keramika odolává extrémním teplotám i teplotním výkyvům.  Zařízení EGG můžete používat nesčetněkrát bez toho, aniž by poklesla jeho kvalita. Takže je úplně přirozené, že si celá společnost za systémem EGG stojí.

  • Originalita

A v neposlední řadě je to velkolepý vzhled. EGG má nápadný tvar a barvu, což z něj mezi produkty podobného charakteru dělá ikonu.

 

Big Green Egg  znamená společně si vychutnávat život